Çakal

Aydın Doğan'ın nasıl biri olduğunu az çok herkes bilir. Burda şimdi kişisel yorumlar yapıp da laf kalabalığına gerek yok. Son dikkatimi çeken olay ise CNN Türk'te gördüğüm bir reklam oldu. Önünüzde bir olay mı oldu çekin kameraya gönderin yayınlayalım falan diyordu reklamda. İlk duyduğum anda da bir tuhaflık hissetmiştim. CNN Türk'ün sitesinden olayı araştırdım. İşte bu olayın cnnturk.com'dan alıntıladığım tanıtım metni ve kullanım şartlarından bir bölüm.
-------
Gözünüzün önünde bir haber mi oluyor? Kameranızı çıkartın, görüntüleri çekin ve CNN Türk�e gönderin. Bu sayfadaki formu kullanarak veya haberim@cnnturk.com adresine e-posta yoluyla video, fotoğraf veya hikayenizi gönderebilirsiniz.

Lütfen isim/soyadı, e-posta ve gönderdiğiniz içerikle ilgili açıklayıcı bilgileri doğru giriniz. Sizinle daha sonra temasa geçmek isteyebileceğimizden telefon numaranızı girmenizi önemle rica ederiz.

Video veya resimlerinizi çekerken kendinizi veya başkalarını tehlikeye atmamanızı, gereksiz riskler almamanızı ve kanunlara uymanızı önemle hatırlatırız. Kullanım Şartları'nı okumak için lütfen tıklayınız.

Cep telefonunuzdan çektiğiniz görüntüleri 3004�e MMS atarak iletebilir veya önce bilgisayarınıza aktardıktan sonra bu sayfadaki formları kullanarak bize gönderebilirsiniz.
� Avea ve Turkcell kullanıcıları için 6 STD SMS / 12 Kontor. MH 0212 478 00 88 �

Gönderdiğiniz video, fotoğraf, ses veya metinlerden bazıları cnnturk.com, CNN Turk televizyon veya diğer CNN Turk servislerinde kullanılmak üzere seçilebilir. O nedenle, içeriğinizi bize göndermekle Kullanım Şartları'nı kabul etmiş sayılırsınız.
------
ŞİRKET sunulan herhangi bir materyali değiştirme hakkını haizdir. ŞİRKET sunmuş olduğunuz materyali tümüyle ve/veya tercih ettiği ölçüde sınırlı olarak kullanma hakkını saklı tutar.

Materyalinizi sunmak suretiyle, ŞİRKET ile bir istihdam ilişkisine girmediğinizi, telif hakkı doğmadığını biliyor ve kabul etmiş oluyorsunuz.
------
Evet görüldüğü üzere pek saygıdeğer CNN Turk aslında maaşlı çalışanlarına yaptırması gereken işi yurdum insanına şirin gözükerek bedava getirmeye çalışıyor. Bu tür çakallıklara gelmeyelim. Belki de bu iş tutarsa daha fazla muhabir -sendikalı,sendikasız- işinden olabilir. ŞİRKET'in kâr grafiği daha da arşa tırmanır.

1 yorum var:

ygt dedi ki...

bence çok mantıklı bi uygulama. ticared yavrum.

 


Templates Novo Blogger 2008